AIESEC - organizacja studencka


AIESEC 


AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, działająca w ponad 124 krajach na świecie. Głównym założeniem tej organizacji jest szerzenie międzykulturowości i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany. AIESEC umożliwia młodym ludziom rozwijanie wrażliwości kulturowej, przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej. 

Dzięki aktywnej działalności członków, organizacja umożliwia studentom wyjazdy na praktyki lub wolontariat i odbycie ich w różnych częściach świata. AIESEC poprzez swoje działania trafia do licznego grona odbiorców m.in. dzieci, młodzieży, studentów oraz organizacji i firm. Więcej informacji na www.aiesec.pl/lublin.
GLOBAL HOST


Program Global Host to ogólnopolski program stworzony przez organizację AIESEC, w ramach którego każdy, kto ma do tego warunki, może przyjąć i gościć u siebie wolontariusza z zagranicy. Program skupia osoby, które mogą zaoferować nocleg, podzielić się polską kulturą, tradycją czy pokazać swoje miasto. Do udziału w programie wystarczy wolne łóżko lub materac oraz dostepność przez 1-6 tygodni w czasie realizacji projektów.

Właśnie rusza kolejna edycja programu. Już od 19 czerwca do 2 sierpnia w Lublinie przebywać będzie 8 niezwykłych osób: Muhammed z Egiptu, Sylvia z Malezji, Thitiphong z Tajlandii, Figen z Turcji, Indita z Indonezji, Stefanie z Tajwanu oraz Christy i Marcos z Hong Kongu.
 


CO ZYSKUJESZ?

• Praktykę oraz polepszenie umiejętności z języka angielskiego

• Nawiązanie ciekawych, globalnych znajomości

• Poznanie innych kultur, zwyczajów oraz nowego językaCO DAJESZ?

• Przekazujesz polską kulturę i tradycje

• Kreujesz na skalę globalną wyobrażenie o Polsce i Polakach

• Pomagasz w rozwoju organizacji pozarządowych w Twoim mieście
 

Kontakt :PROGRAM „Buddy” 

Program Buddy to kolejna inicjatywa AIESEC Polska polegająca na lepszym zrozumieniu obcej kultury, zawarciu międzynarodowych przyjaźni oraz podniesieniu poziomu języka. 

Program Buddy to relacja między dwiema osobami, które współpracują na zasadzie wzajemnego monitoringu i gotowości do pomocy.

Buddy jest w stałym kontakcie ze swoim praktykantem, jest jego najlepszym kumplem w trakcie trwania praktyki. 

Pomaga praktykantowi, służy radą co i gdzie zjeść żeby się nie zatruć, gdzie i kiedy pójść żeby się zabawić, co i za ile kupić, żeby nie zbankrutować. Nie jest łatwo być obcokrajowcem w naszym pięknym kraju, więc jako Buddy wspiera się praktykanta w przetrwaniu szoku kulturowego. Wspólne imprezy, rozmowy, spędzanie wolnego czasu – Buddy są mają nieograniczoną możliwość kontaktu!

Poprawa znajomości języków, poznanie nowej kultury, umocnienie wiary w ludzi oraz zyskanie przyjaźni na całe życie – to nadal tylko niektóre wartości z relacji z Buddy’m. Zostając kumplem można być na wymianie międzynarodowej we własnym mieście. Zawiązywanie kontaktów z innymi praktykantami, którzy też wspierają naszego Buddy’ego, to element tworzenia relacji, które okazują się bardzo cenne. Program Buddy to najlepszy sposób poznania obcych kultur, zwyczajów i poszerzenia wiedzy o świecie nie ruszając się z domu.

Najbliższa możliwość zostania Buddy’m już we wrześniu!


Kontakt :

Tłumacz w projektach:

Tłumaczenia w ramach lokalnego projektu edukacyjnego Across The Skyline organizowanego przez AIESEC Lublin to niezwykła szansa na sprawdzenie siebie jako tłumacza-interpretatora podczas warsztatów w domach kultury i bibliotekach. Czas pojedynczych warszatów to około 2 godziny pełne wiedzy o obcej kulturze i gier interakcyjnych. To od tłumacza zależy jak ostatecznie dzieci zapamiętają czas z wolontariuszem, ponieważ jest on głównym przekaźnikiem informacji. Najbliższa mozliwość udziału w programie juz wkrótce !

Od 21 czerwca do 2 sierpnia !